Furt de motorină dintr-o societate agricolă, cu sprijinul paznicului

bidoane-motorina
Furt de motorină dintr-o asociație agricolă, cu sprijinul paznicului. Acesta, împreună cu un complice, sustrăsese aproape 700 de litri de combustibil.
Pe 06 aprilie a.c., un pic după ora 1,00, în timp ce patrula pe D.J. 255, un echipaj al Secției 2 Poliție Rurală Smârdan a observat un autoturism ieșind pe poarta unei societăți agricole din comuna Rediu.La vederea polițiștilor, conducătorul auto a demarat în trombă spre ieșirea din localitate.Autospeciala poliției a pornit în urmărirea mașinii în cauză, găsind-o abandonată la periferia comunei Rediu. Lângă ea au găsit 26 de bidoane din material plastic pline cu motorină.În urma cercetărilor, s-a stabilit că, în noaptea respectivă, proprietarul autoturismului, un bărbat de 33 de ani și un altul de 52 de ani, paznicul societății agricole, ambii din comuna Rediu, ar fi sustras cantitatea de 665 litri de motorină, din rezervoarele aparținând societății, cauzând un prejudiciu în valoare de 3.600 lei.Polițiștii au întocmit dosar de cercetare penală pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat, față de cei doi bărbați fiind dispusă măsura controlului judiciar pentru o perioadă de 60 de zile.
Citește și:
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News










