Cât de tare se grăbesc gălățenii?
2 iun. 2020, 14:54
Actualizat: 2 iun. 2020, 14:54

Cât de tare se grăbesc gălățenii?
Articol scris de Scris de Andreea Ditcov
Care este viteza maximă înregistrată?
O acțiune a Poliției Rutiere Galați a scos la iveală cei mai grăbiți gălățeni.
De asemenea, 1460 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate și 196 de premise de conducere au fost reținute de polițiști, în urma unei acțiuni având ca scop creșterea gradului de disciplină rutieră.
Recordul a fost obținut de un motociclist, care rula în oraș cu 146 de km/h. În județ recordul aparține unui alt bărbat care mergea pe DN 25 cu 168 de km/h. Cel aflat la volan a fost sancționat contravențional cu amendă și reținerea permisului de conducere.
Citește și:
- 09:16 - Ora 10:00 - Protest pașnic în fața CNA, după suspendarea licenței Realitatea Plus. Forțele de ordine sunt deja mobilizate în jurul instituției
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News











