Biciclist accidentat de un autocamion pe DN 26, în localitatea Brănești, județul Galați

biciclist
Autocamionul era condus de un cetățean din Ucraina
Duminică, 19 februarie, în jurul orei 12.00, pe DN 26, în localitatea Brănești, județul Galați, a avut loc un accident rutier în care un biciclist a fost rănit, după ce a fost lovit de un autocamion de mare tonaj, înmatriculat în Ucraina. La fața locului au fost trimise să intervină echipaje de la SMURD și Poliția Rutieră Galați.
Biciclistul lovit nu avea leziuni care să îi pună viața în pericol și a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență din Galați unde i s-au prelevat probe biologice pentru a se stabili dacă se afla în stare de ebrietate. Și șoferul autocamionului, un cetățean ucrainean a fost testat alcoolscop, rezultatul fiind negativ.
Polițiștii rutieri fac cercetări la fața locului pentru a stabili împrejurările în care s-a produs acest accident. FOTO: facebook. grupulsoferilordingalatiSursa: Realitatea de Galati
Citește și:
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
- 14:41 - Alertă cibernetică: rețea de spionaj a Rusiei, destructurată de FBI și cu ajutorul SRI. Nicușor Dan: „Continuă războiul hibrid”
- 14:38 - George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News











