Amendat de jandarmi pentru muzica care ieșea din boxe la ora 1 noaptea

Amendat de jandarmi pentru muzica care ieșea din boxe la ora 1 noaptea
Amenda aplicată de jandarmi l-a liniștit pe gălățean
Un gălățean a ales să petreacă sfârșitul de săptămână într-un mod mai inedit. Și-a spus că muzica este „pansament pentru suflet.” și a dat muzica la maxim, să fie bine și vecinilor. Pansamentul dat de muzică are efect dacă intensitatea muzicii este rezonabilă.
Degeaba l-au rugat vecinii să închidă muzica, că bărbatul nu i-a băgat în seamă și a continuat să petreacă. La ora 01:15, sătui de ritmurile ce se auzeau în boxe, vecinii au sunat la 112, iar jandarmii au intrat în scara de bloc. Atunci au înțeles de ce vecinii au reclamat gestul bărbatului. Zgomotul muzicii depășea orice limită acceptabilă, mai ales că vorbim de un ceas trecut de miezul nopții.
Amenda de 500 lei l-a făcut pe bărbat să se liniștească și apoi să realizeze că trăiește la comun și cu alte persoane, care au dreptul la odihnă.
Sursa: Realitatea de Galati
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News














