35 de autospeciale ale Poliţiei Galaţi au camere video
16 apr. 2019, 22:17
Actualizat: 16 apr. 2019, 22:17

masini politie
Articol scris de Scris de Spanu Anca
35 de autospeciale ale Poliţiei Galaţi au camere video. Maşinile au, începând cu această lună, echipamente care vor înregistra activitatea poliţiştilor şi modul cum aceştia interacţionează cu cetăţenii.
Camerele au fost montate pe maşini inscripţionate folosite de structurile de Ordine Publică şi Circulaţie, printr-un proiect finanţat de Autoritatea Teritorială de Ordine Publică.Există câte două camere montate pe fiecare maşină, fiecare având carduri de memorie pentru stocarea imaginilor. Camerele au rolul de a surprinde modul în care operează poliţiştii, dar şi felul în care aceştia se comportă în timpul serviciului.Imaginile vor putea fi folosite inclusiv ca probe în eventuale anchete care vizează activitatea poliştilor ori modul în care aceştia interacţionează cu cetăţenii, indiferent cine sunt ei.
Citește și:
- 17:44 - Victorie pentru Realitatea PLUS: Curtea de Apel București a decis să suspende decizia CNA prin care se ridică licența postului. Televiziunea Poporului NU se închide
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News











