Miercuri, 7 decembrie, de la ora 15.00, într-o partidă restanță din etapa 1 din Divizia A1 la volei masculin, campionii de la CSM Arcada Galați au pierdut în deplasarea de la Rapid București, scor  3-1 (25-23, 24-26, 25-21, 25-23).

Primul set a fost început bine de jucătorii antrenați de Sergiu Stancu, care au condus în câteva rânduri și cu două puncte. Rapidiștii au preluat conducerea prima dată la 8-7, însă gălățenii au revenit și au preluat din nou conducerea, 12-13 și au condus ultima dată la 20-21. Finalul le-a aparținut rapidiștilor care au câștigat primul set cu 25-23. Setul al doilea a fost dominat în start de bucureșteni, care, după ce Arcada a avut 0-1, 1-2 și 2-3, s-au distanțat la 7-3 și apoi 9-4. Gazdele s-au distanțat apoi la 7 puncte, scor 19-12 și se părea că setul va fi adjudecat de elevii lui Cristian Chițigoi. Gălățenii au revenit și s-au apropiat la 3 puncte, 19-16 și apoi au egalat la 23. Rapid a avut 24-23, dar au ratat mingea de set și gălățenii au bifat trei puncte la rând și au câștigat setul, scor 24-26.

În setul al treilea voleibaliștii de la Arcada au condus doar în start, ultima dată 2-3. Rapidiștii au preluat apoi conducerea, ajungând să aibă 4 puncte avans, scor 8-5. Arcada a revenit și a reușit să egaleze la 13, însă a fost doar un foc de paie pentru că Rapid s-a distanțat la 4 puncte, 18-14. Gazdele au avut și 6 puncte avantaj, scor 23-17, și de data aceasta nu s-a mai repatat istoria din setul 2, rapidiștii câștigând setul cu 25-21.

Setul 4, deși a fost unul destul de echilibrat, a fost dominat de rapidiști, gălățenii nereușind să fie la conducere în niciun moment, în timp ce gazdele au avut în câteva rânduri chiar și 5 puncte avantaj. Pe final gălățenii au reușit să egaleze la 22, dar rapidiștii au închis setul și meciul cu scorul de 25-23.