CSM Arcada au jucat sâmbătă după amiază, la Zalău, pe terenul celor de la SCM Zalău, în etapa a III-a din campionatul Diviziei A1. La capătul unui meci disputat pe parcursul a patru seturi campionii s-au impus cu scorul 3-1 (25-21, 20-25, 25-20, 25-23).

CSM Arcada Galați a câștigat primul set al meciului cu 25-21 (8-6, 16-12, 21-17). Setul secund a fost cedat de gălățeni cu 25-20 (7-8, 13-16, 16-21). A urmat setul trei, parțial câștigat de băieții lui Sergiu Stancu cu scorul 25-20 (8-10, 16-14, 21-17). În setul patru CSM Arcada s-a impus cu 25-23 (8-6, 14-16, 20-21) reușind să-și adjudece victoria cu 3-1.  Cele mai multe puncte pentru gălățeni au fost realizate de Oskar Madsen (15 puncte) şi Alexandru Raţă (13).

Sergiu Stancu a trimis în teren în debutul meciului formula: Talpă, Bala, Bartunek, Sobirov, Madsen, Malecha, Kantor – libero. Au mai intrat: Butnaru, Rață, Lescov, Smits, Magdaș, Mihălescu, Cristudor – libero.

Următorul meci în Divizia A 1 la volei masculin pentru echipa gălățeană va fi pe 6 decembrie, cu Rapid București, meci restanță din etapa I.

Articolul precedentMunictor de la firma de salubritate din Galați, accidentat mortal de autoutilitara condusă de colegul său
Articolul următorMașină în flăcări pe drumul dintre Suhurlui spre Pechea, în județul Galați