Traseele de autobuz destinate elevilor au fost suspendate

Traseele de autobuz destinate elevilor au fost suspendate
S-a luat această decizie având în vedere numărul redus de elevi care au folosit aceste trasee
Primăria municipiului Galați anunță suspendarea unor curse speciale pentru elevi începând de luni, 9 noiembrie 2020. Este vorba despre traseul 1 (Dimitrie Cantemir – Parc CFR) cursele de la ora 06.45 pe tur și cea de la ora 06.55 pe retur, traseul 2 (Micro 19 – Micro 40) cursa de la ora 07.30 pe retur și traseul 3 (Micro 40 – Parc CFR) cursele de la ora 06.50 pe tur și cea de la ora 07.00 pe retur.
S-a luat această decizie având în vedere numărul redus de elevi care au folosit aceste trasee, dar și programul unităților de învățământ din municipiul Galați, care a suferit modificări majore în ultimele săptămâni, multe școli și licee funcționând în scenariul galben sau roșu.
Sursa: Realitatea de Galati
Citește și:
- 17:09 - România lansează Orchestra Mondială a Păcii: inițiativa lui Nicolae Voiculeț transformă muzica într-un mesaj global de unitate
- 15:21 - George Simion: „Sebi Ghiță, să îți fie rușine! Oprește loviturile asupra lui Călin Georgescu!” VIDEO
- 11:40 - Veste cumplită înainte de Paște: Mii de români, dați afară! Val de concedieri masive în prag de sărbători
- 17:49 - Tragedia de la Midia. Familiile marinarilor dispăruți acuză erori grave: „Remorcherul nu era pregătit pentru această manevră!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News











