United Galaţi a revenit pe locul 1 în Liga I de futsal

futsal
Formaţia United Galaţi a revenit pe locul 1 în Liga I de futsal, după disputarea meciurilor din etapa a 13-a, prima din acest an.
La Galaţi, United a primit vizita formaţiei Bukovina Vicov, în faţa căreia s-a impus fără probleme, cu scorul de 16-6 (9-2). La Odorhei, gazdele de la FK au reuşit o remiză, scor 4-4, în faţa celor de la Autobergamo Deva. În urma acestor rezultate, gruparea gălăţeană a revenit pe primul loc al clasamentului, cu 31 de puncte, fiind urmată de Deva - 30 de puncte şi Miercurea Ciuc - 25 de puncte (şi un meci mai puţin disputat).În partida din Sala Sporturilor "Dunărea", gălăţenii au evoluat fără cei doi jucători transferaţi în intersezon, Mimi Stoica şi Neto Caraúbas, ale căror documente nu au fost încă oficializate. Pentru United au înscris: Andrei Crăciun 4, Ovidiu Tudose 3, Cosmin Petică 3, Constantin Burdujel 2, Andrian Lașcu 2, Octavian Cireș și Matei Boșneagă.În runda viitoare, sâmbătă, 26 ianuarie, de la ora 18.00, United va juca, în deplasare, la Deva, într-o dispută care reprezintă derbiul acestei ediţii de campionat. În tur, United s-a impus, pe teren propriu, cu scorul de 5-3.
Citește și:
- 19:33 - Cristian Chivu, desemnat antrenorul sezonului în Serie A după ce a câștigat eventul cu Inter Milano
- 14:31 - Final de eră la Manchester City. Pep Guardiola pleacă după 10 ani și 20 de trofee cucerite
- 12:40 - Surprize majore în lotul Angliei pentru Mondiale. Tuchel lasă în afară nume importante și mizează pe decizii neașteptate
- 10:50 - Gigi Becali, atac la Valeriu Iftime după declarațiile despre FCSB: „Întrebați-l înainte cât a băut”
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News














