Advertising
Ungaria scoate din nou carburanți din rezerva strategică! Premierul Peter Magyar anunță măsuri de urgență după prima ședință de Guvern

Peter Magyar (Profimedia)
Scris de Ionuț Nichita Publicat: 14 mai 2026, 07:54
Noul Executiv al Ungariei, condus de Peter Magyar, a anunțat că va utiliza din nou rezerva strategică de carburanți, pe fondul problemelor legate de aprovizionare și al situației economice complicate moștenite de la fostul guvern.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:12Șoferii, surprinși de un nou indicator rutier. Ce avertisment transmite și cum trebuie reacționat
- 08:04Un avion privat s‑a prăbușit pe o autostradă din Texas: un mort, cinci supraviețuitori și scene dramatice de salvare VIDEO
- 15:53Arestări după bătaia dintre clanurile Ștoacă și Toboșaru. Conflictul a continuat și la poliție
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News

























