La secția ATI-COVID de la Spitalul Județean de Urgență Galați nu mai sunt paturi libere

La secția ATI-COVID de la Spitalul Județean de Urgență Galați nu mai sunt paturi libere
Toate cele 16 paturi sunt ocupate
Spitalul Judeţean de Urgenţă din Galaţi nu mai are locuri la secția ATI-COVID, toate cele 16 paturi fiind ocupate, a declarat, joi, prefectul judeţului, Gabriel Aurelian Panaitescu.
Potrivit prefectului, în judeţul Galaţi sunt 33 de paturi la secţiile ATI-COVID din cele patru spitale suport COVID, dintre care 20 sunt ocupate şi 13 libere.
Astfel, la SJU ”Sf. Andrei” Galaţi toate cele 16 paturi ATI-COVID sunt ocupate, la Maternitatea "Buna Vestire", cele 5 paturi ATI-COVID sunt libere, la Spitalul de Copii din 7 paturi, unul este ocupat, iar la Spitalul Militar din 5 paturi ATI-COVID, trei sunt ocupate.
Prefectul Gabriel Aurelian Panaitescu a precizat că, în prezent, se caută soluţii pentru suplimentarea numărului de paturi la ATI-COVID din SJU ”Sf. Andrei” din Galați.
Sursa: Realitatea de Galati
Citește și:
- 13:19 - Zeci de familii, captive în propriile case după alunecările de teren
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News










_4f88515c25_a3b9209761.webp)
