Advertising
Crin Antonescu, despre decizia privind trupele SUA la baza de la Kogălniceanu: „Parlamentul trebuie să decidă, nu președintele României”

Crin Antonescu, despre decizia privind trupele SUA la baza de la Kogălniceanu: „Parlamentul trebuie să decidă, nu președintele României”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 11 mar. 2026, 08:57
Parlamentul trebuie să decidă, nu președintele României. Este declarația tranșantă a lui Crin Antonescu după ce Statele Unite au anunțat că vor să trimită în România avioane de luptă și soldați. În exclusivitate la Realitatea Plus, fostul președinte liberal a atras atenția că în ultima vreme cei de la putere evită opoziția din Parlament iar acest lucru nu ar mai trebui tolerat.
Citește și
- 20:38Întâlnirea Bolojan – Simina Tănăsescu ajunge în Senat. Se va decide dacă începe o anchetă
- 20:35Ana Maria Păcuraru, interviu exploziv în presa britanică despre presiunile la adresa Realitatea Plus - EXCLUSIV
- 20:11Vladimir Putin, mesaj dur pentru Marea Britanie: Rusia avertizează asupra unor „consecințe inevitabile”
- 18:15Prosumatorii pot primi până la 15.000 de lei pentru baterii de stocare. Programul pregătit de Ministerul Mediului
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Galati și pe Google News


























