Oțelul Galați a reușit doar o remiză în meciul din deplasare cu CSM Slatina, dar care o menține pe locul 3 în clasamentul sezonului regular din Liga 2. Meciul nu a fost unul spectaculos, ci unul de uzură, cu multe întreruperi și cu puține faze de poartă. Astfel, după 90 de minute scorul a rămas 0-0.

Gălățenii au trimis o dată mingea în poarta adversă, în minutul 25, dar italianul Cisotti preluase minge cu mâna înaintea a a o trimite în poartă, în minutul 25. Din minutul 56 Dorinel Munteanu a fost nevoit să schimbe portarul după ce Dur-Bozoancă a acuzat dureri în urma unui plonjon după o minge care oricum a trecut mult pe lângă poartă.

În minutul 90+4 la o centrare din dreapta, mingea a fost deviată de un jucător al Slatinei pe spate, la bara a doua, de unde Cisotti a reluat defectuos din 5 metri, multe peste poartă și scorul a rămas 0-0.

SC Oțelul: Dur-Bozoancă (min. 57 R. Pop) – Andr. Rus, Yabre, Ghiocel (cpt.), D. Panait – Zivulic, Gorovei (min. 77 Cruceru) – Cisotti, Oct. Ursu (min. 62 Jardan), L. Maxim (min. 62 Mitoi) – Fatai (min. 77 Chirițoiu).

În etapa viitoare, penultima din sezonul regular, Oțelul Galați va juca pe teren propriu cu FK Csikszereda, partida fiind programată vineri, 3 martie, cu începere de la ora 17:00, pe stadionul Oțelul.

Articolul precedentCele mai noi tratamente în bolile urologice: Intervenții inovative în cancer și pietre la rinichi, cu Dr. Mihai Dobra, medic specialist Chirurgie Urologică