Oţelul Galaţi a încheiat fără goluri ultimul meci de pregătire dinaintea reluării stagiunii 2022-23 a Ligii a 2-a, disputat vineri după-amiază, pe stadionul sintetic Metalul din Buzău. Echipa antrenată de Dorinel Munteanu a remizat, scor 0-0, cu Metalul Buzău, echipă antrenată de Vali Stan și care se află în lupta pentru play-off în Liga a 3-a, seria a II-a.

Meciul a fost unul destul de alert, cu situații de gol la ambele porți, buzoienii având și o bară în prima repriză, prin Alin Manea, iar gălățenii au ratat mai multe ocazii în situații de unu la unu cu portarul gazdelor.

Dorinel Munteanu, a trimis în teren următoarea formulă de echipă: Dur-Bozoancă – Rus, Yabre, Ghiocel, Panait – Zivulic, Cisotti, Cruceru – Maxim, Dimitrov, Ursu. În repriza secundă au mai evoluat: Farcaș, Sîrghi, Nedelea, Jardan, Gorovei, Nica, Ciobanu, Mitoi, Bordun și Chirițoiu. Cîrjan și Neagu nu au jucat din cauza unor probleme medicale, în timp ce Adăscăliței a fost învoit.

Mertalul Buzău a început cu formula: I. Dinu – Ceaușu, Ghinga, Nedelcu, D. Mihai, Antone, A. Manea, Bortoneanu, Mihăilă, Tudorică, Arnăutu. Au mai intrat: Mihăescu, D. Stan, B. Manole, Marcu, Păun Trandafir.

Primul joc oficial al gălăţenilor în 2023 se va disputa sâmbătă, 25 februarie, de la ora 12:00, pe terenul formației CSM Slatina, în etapa a 17-a a Ligii a 2-a.

Articolul precedentProgramul turneului Final Four al Cupei României la volei masculin
Articolul următorComisia Europeană obligă Guvernul să majoreze din nou salariul minim până anul viitor