Aflată în cantonament la Câmpulung Moldovenesc echipa gălățeană de Liga a 3-a SC Oțelul a disputat miercuri un prim meci de verificare în stagiul de pregătire de la munte.

Oțelul a pierdut cu scorul 0-1 jocul cu Bucovina Rădăuți, echipă din seria I a Ligii a 3-a. Singurul gol al partidei a fost marcat de jucătorul gazdelor, Ionel Stoian, în minutul 74, acesta reluând cu capul o centrare venită din flancul drept al defensivei gălățene.

Antrenorul Petre Grigoraș a trimis în teren următoarea formulă: Dinu – Farcaș, Sîrghi, Ghiocel, Sevastian – Neagu, Cucu – Bîrlădeanu, Dobre, Nica – Răducan. În repriza secundă, gălățenii au jucat cu următoarea echipă: Ursu – Farcaș, Mereuță, Crihană, Stoian – Cireș Iani – Alecu, Dobre, Petrache – Cîrjan. Nu au evoluat: Bogdan Gavrilă, Ștefan Stancu, ambii menajați, și Georgian Păun, învoit.

Sâmbătă, 6 februarie, de la ora 12.00, SC Oțelul Galați va juca un nou meci de verificare pe stadionul ”Rarăul” din Câmpulung Moldovenesc, contra unei alte echipe de Liga a 3-a, Dante Botoșani. În stagiul de pregătire de la munte Oțelul mai are programat un meci de verificare, pe 10 februarie, cu Șomuz Fălticeni.

La revenirea din stagiul de pregătire centralizat, roș-alb-albaștrii vor mai disputa următoarele partide de verificare: