SC Oțelul Galați a pierdut și cea de-a doua partidă amicală din cantonamentul montan de la Vatra Dornei, scor 0-2 (0-1), în compania formației Foresta Suceava. Gălățenii, antrenați de Dorinel Munteanu, aflați la finalul unui cantonament în care s-a pus accent pe pregătirea fizică, au avut începuturi de repriză mai ezitante, mai ales pe fondul lipsei fundașilor centrali Sîrghi și Ghiocel, ambii accidentați. În partea secundă au mai echilibrat jocul și au ratat câteva ocazii de gol importante, însă fără a marca în poarta sucevenilor.

Dorinel Munteanu a început jocul cu următorul ”unsprezece”: Ursu – Farcaș, Mereuță, Sevastian, Nedelea – Neagu (cpt), Jardan, Dobre – Demian, Cîrcimar, Nica. În repriza secundă au mai evoluat: Uțiu, Rus, Niculae, Vaștag, Cireș, Badea, Angheluță și Cîrjan.

De săptămâna următoare Oțelul va continua pregătirile la Galați și vor mai disputa și alte partide de verificare. Pe 11 august va avea loc debutul oficial în noul sezon, în turul II al Cupei României, unde probabil vor întâlni pe Sporting Liești.

Articolul precedentCNAS a lansat „Ghidul asiguratului.” Cum funcționează sistemul de asigurări sociale de sănătate
Articolul următorVideo: Acțiune a polițiștilor gălățeni pentru siguranța rutieră