CSM Galați a pierdut și al doilea meci cu Steaua București, desfășurat pe patinoarul Dunărea din Galați. După ce primul meci l-au pierdut la penalty-uri, în meciul al doilea s-a impus tot formația bucureșteană cu 5-3.

Prima repriză a fost tensionată. S-a jucat aspru, pe alocuri dur. Martynov a deschis scorul pentru Steaua, dar Constantin și Shabanov au întors scorul în favoarea celor de la CSM Galați. Gălățenii au forțat marcarea golului 3, dar prima repriză s-a încheiat cu scorul de 2-1 pentru gazde.

Repriza a doua a avut o desfășurare ciudată. Nazarov facut 3-1, dar Ruban a marcat de 3 ori și a făcut ca Steaua să conducă cu 4-3 după două reprize. Hildebrand de la CSM Galați a primit pedeapsă de meci.

Repriza a 3-a a consemnat o ofensivă fără orizont a gazdelor, care nu au găsit drumul spre gol. Au marcat tot steliștii, prin Ruban, care a profitat de faptul că gazdele au scos portarul.

Steaua s-a impus cu 5-3 și a făcut un pas foarte important pentru calificarea în play-off.

Articolul precedentCSM Galați a înregistrat al 12-lea eșec din Liga Florilor. Măgura Cisnădie – CSM Galați 37-23