Atleta Daria Rebeca Ciocan, legitimată la CSM Galați, pregătită de antrenorul Dumitru Văduvoiu, a câștigat două medalii de aur la Campionatele Naționale de Atletism U18 de la Pitești.

Rebeca Ciocan a câștigat vineri proba de 100 metri plat, cu timpul de 12.45 secunde, iar sâmbătă, 17 iulie. a terminat prima cursa de 200 metri plat cu timpul de 25,27 secunde, devenind astfel campioana României U18 a probei.

Acestea au fost singurele medalii câștigate de atleții brăileni la aceste campionate naționale de atletism pentru juniori U18.

Articolul precedentRaport CoVid-19, 18 iulie: 44 cazuri noi, un deces, 30 pacienți în ATI
Articolul următorMiron Mitrea: „Cîțu își folosește funcția ca să dea bani primarilor liberali în schimbul voturilor. Este ilegal!”