Într-un meci amical disputat marți seara, la Tărlungeni, FC Braşov a terminat la egalitate, scor 1-1, confruntarea susținută în compania nou-promovatei Oțelul Galați.

Gălățenii au deschis scorul în minutul 18, prin Maxim, care a primit o pasă pe culoar de la Cisotti și a marcat de la 14 metri, pe lângă portarul brașovenilor. Golul braşovenilor a fost marcat în minutul 90+2, de Bogdan Roşu. Acesta a reluat în plasă, cu capul, din câțiva metri, după o centrare a lui Lambrinoc. În minutul 87 putea să fie 0-2, dar lovitura lui Cârjan a fost scoasă cu o paradă de senzație de portarul stegarilor, Sebastian Micu.

Înaintea golului egalizator, în minutul 89, Roşu a scăpat singur cu portarul după o greşeală a fundaşilor gălățeni, dar a şutat în portar din câțiva metri. La finalul confruntării, antrenorul stegarilor, Dan Alexa, s-a declarat dezamăgit de prestația propriei echipe.

Oțelul Galați a început cu formula: Dur-Bozoancă – Rus, Yabre, Sîrghi, Mabussi – Jardan, Cireș, Cisotti, Maxim – Berisha, Nica. Rezerve: Pop – Farcaș, Reyes, Kip, Nedelea, Cîrjan, Gorovei, Mitoi, Râpan, Bordun, Stavrositu.

Articolul precedentDorin Iacob, despre ”dirijorul” de la Transporturi: De ce spun eu că e țara lui Mîndrescu? Pentru că el pare a fi sinecuristul politic ideal
Articolul următorRăpire ca-n filme în municipiul Galați. Două tinere luate cu forța din casă în miez de noapte