Handbalistele de la CSM Galați participă în aceste zile la Memorialul Constantin Tită, turneu de la Râmnicu Vâlcea. Joi, în primul meci, gălățencele pregătite de Valeriu Costea au jucat cu CSM Slatina. Slătinencele au câștigat cu 29-26 după ce la pauză gălățencele au condus cu 15-12.

Slatina a marcat primul gol al meciului, dar Galațiul a preluat conducerea și aveau 3-1 în minutul 7, apoi s-au distanțat la 3 goluri, scor 2-5. În minutul 19 Slatina a revenit și a egalat la 7, iar în minutul 23 au preluat conducerea și s-a distanțat la două goluri, scor 10-8. De la 11-9 pentru Slatina, Galațiul a revenit și a preluat conducerea, scor 13-11 în minutul 27. La pauză scorul a fost 15 -12 pentru CSM Galați.

În repriza a doua CSM Galați s-a menținut la conducere și au avut chiar și 4 goluri avans, scor 18-14 în minutul 35. În minutul 38 Slatina a egalat la 18 și apoi au preluat conducerea, scor 19-18. În minutul 41 fetele de la Galați au revenit la conducere, scor 20-19. Galațiul a mai condus cu 23-22, în minutul 48, dar finalul de meci a aparținut fetelor de la Slatina, pregătite de Victorina Bora, care au câștigat cu 29-26.

Pentru CSM Galați au marcat: Marcu 7, Prescura 7, Eiler 3, Bichir 2, Taivan 2, Lopataru 1, Ichim 1, Manolachi 1, Mancic 1, Zegrean 1.

Imagine

Articolul precedentAdrian Vasilescu: „Criza din energie a dus la explozia inflației. Liberalizarea pieței de energie a fost greșit făcută”
Articolul următorLovit cu pumnii pentru o neînțelegere mai veche în incinta Iarmarocului Moldovenesc