Echipa masculină de baschet CSM Galați a pierdut prima din cele două restanțe din LNBM. După un meci echilibrat, cu mai multe răsturnări de scor, formația din Focșani s-a impus, scor 89-85 (22-24, 26-25, 23-18, 18-18).

Gălățenii au condus primii 25-24 după primul sfert, după ce au avut chiar 9 puncte, scor 22-13 și 24-15. Focșănenii și-au adjudecat sfertul secund, scor 26-25, iar avansul de la pauza mare era de un punct pentru CSM Galați. În sfertul trei după ce gălățenii au avut 57-53, vrâncenii au preluat conducerea 63-60 și apoi s-au desprins la 67-71. Ultimul sfert al jocului s-a încheiat la egalitate, scor 18-18 și CS Muncipal 2007 s-a impus cu 89-85, după ce cu 10 secunde înaintea finalului gălțenii se apropiase la două puncte.

Pentru CSM Galați au marcat: Bruncevic 22 de puncte, Brown 14p, Sturanovic 12p, Hamilton 12p, Vlad 10p, Eads 8p, Brandon 7. De partea cealaltă, cel mai bun marcator de la CSM 2007 Focșani a fost Milos Pesic, fostul jucător al Galațiului, cu 29 de puncte.

Luni, 1 martie, de la ora 16.00, în direct la FRB TV (YouTube), CSM Galați va juca cu CSM Miercurea Ciuc.

Articolul precedentÎn căutare de azil politic. Victor Ponta intervine la Erdogan pentru oligarhul Plahotniuc
Articolul următorCoronavirus 1 martie: 2.096 cazuri noi şi 53 decese