CSM Galați a primit duminică la Sala Sporturilor Dunărea replica celor de la U BT Cluj-Napoca, campioana României, în etapa a IX-a din LNBM. În fața campioanei băieții lui Florin Nini au rezistat doar în primul sfert, parțial încheiat la egalitate, scor 22-22. Celelalte trei sferturi ale jocului le-au aparținut oaspeților: 26-15, 27-23, 18-16, iar la final tabela a indicat 93-76 în favoarea echipei din Cluj-Napoca.

Punctele echipei gălățene au fost ,arcate de: Kareen Brewton – 20 de puncte, Damian Ferguson Masters -13, Richard Milon -12, Mihai Ciotlăuș, Maksim Sturanovic -9, George Vlad -7, Michael Galberth jr. -6. Au mai jucat: David Stan și Andrei Gherman.

În actuala ediție a Ligii Naționale echipa gălățeană a pierdut toate cele opt meciuri disputate, iar în clasament gălățenii sunt pe locul 16, ultimul, cu 0/8 la general. În LNBM urmează o pauză pentru acțiunile echipei naționale, iar următorul meci al gălățenilor este programat pentru 4 decembrie, pe terenul celor de la CSU Sibiu.

Articolul precedentLudovic Orban, la Realitatea PLUS, despre BLATUL PNL-PSD care îl scapă pe Iohannis de suspendare – Marea împărțeală de ministere
Articolul următorZi CRUCIALĂ pe scena politică: Klaus Iohannis desemnează PREMIERUL, deși partidele nu au stabilit un nume