Echipa masculină de volei CSM Arcada Galați a încheiat parcursul european din acest sezon. După victoria, scor 3-2, cu cei de la Amysoft Lycurgus Groningen, gălățenii au jucat joi cu Dinamo Moscova, în cadrul turneului Cupei CEV de la Moscova, în faza sferturilor de finală. Meciul cu formația din Rusia a fost pierdut de CSM Arcada cu scorul 0-3, (15-25, 18-25, 16-25).

Doar în setul al doilea echipa gălățeană a pus ceva mai multe probleme gazdelor turneului, dar rușii s-au impus fără probleme. Tsvetan Sokolov a înscris pentru câștigători cu 17 puncte, inclusiv doi ași, urmat de Yaroslav Podlesnykh, care a înregistrat 12 puncte, inclusiv trei blocuri.

Niels Klapwijk a fost cel mai bun de la CSM Arcada cu 8 puncte realizate. Pentru CSM Arcada au mai punctat: Filip Sestan 6p, Alexey Nalobin 5p, Vasile Talpă 4p, Marian Bala 2p, Marin Lescov și Eugene Stuart câte un punct. Au mai jucat: Alexandru Rață, Ovidiu Darlaczi, Igor Jovanovic, Răzvan Olteanu, Liviu Cristudor și Vlad Kantor – libero.

Articolul precedentCHA CHA LITIX! Episodul 130. „Sigur acasă”, cu Victor Ponta, după ce nu a mai prins loc în Parlament
Articolul următorBilanț coronavirus 18 decembrie: 5.340 de cazuri noi, 188 decese, 1.270 pacienți în ATI