Voleibaliștii de la CSM Arcada au obținut a șaptea victoria stagională în cele opt etape parcurse din Divizia A1. În etapa a opta formația gălățeană s-a impus cu scorul 3-2 (24-26, 25-20, 22-25, 25-21, 15-10) pe terenul celor de la SCM Craiova.

Craiova a câștigat primul set în prelungiri cu 26-24. În setul doi gălățenii s-au impus cu scorul de  25-20. Gazdele au preluat din nou conducerea după ce s-au impus în setul trei cu scorul 25-21. Meciul a fost împins în decisiv de gălățeni care au câștigat setul patru cu 25-21. În decisiv gălățenii s-au impus clar, scor 15-10.

Filip Sestan a fost cel mai bun marcator de la CSM Arcada cu 15 puncte realizate. Au mai punctat pentru formația gălățeană: Talpă 13p, Raic 12p, Rangel 7p, Bala 7p, Sobirov 7p, Rață 6p, Bissette un punct.

După victoria de la Craiova CSM Arcada este prima în clasamentul Diviziei A1 cu 21 de puncte, din 8 jocuri, un punct în plus față de echipa de pe locul doi Dinamo București.

Pentru formația gălățeană urmează partida tur din 16-zecimile CEV Cup, cu Chaumont, vicecampioana Franței, meci ce se va disputa la Sala Sporturilor Dunărea miercuri, 1 decembrie, de la ora 19.00.

Articolul precedentCare sunt SIMPTOMELE variantei de coronavirus OMICRON. Detaliul care ALERTEAZĂ lumea medicală
Articolul următorSporting Liești a câștigat cu 2-1 meciul cu Dinamo Bacău