După înfrângerea di Cupa României, voleibaliștii de la CSM Arcada nu s-au putut revanșa în fața celor de la Dinamo nici în meciul de campionat. Gălățenii au pierdut în cinci seturi, scor 2-3, după ce au condus cu 2-1, meciul din Divizia A1 cu formația bucureșteană, într-un joc disputat în sala Dinamo din București.

Dinamo a câștigat primul set cu scorul 25-23. Gălățenii au câștigat categoric seturile doi și trei, 25- 18 și 25-17. Setul patru s-a decis în prelungiri, iar Dinamo s-a impus 26-24, după o revenire spectaculoasă a gălățenilor. În finalul setului Dinamo a condus cu 21-16. Arcada a egalat la 22, după care a salvat două mingi de set și a egalat la 24, dar Dinamo s-a impus 26-24. În decisiv Dinamo s-a impus cu 15-9.

CSM Arcada este pe primul loc în clasamentul Diviziei A1 cu 40 de puncte din 15 jocuri disputate, iar sâmbătă, de la ora 12.00, va juca cu U Cluj-Napoca în cadrul turneului de la București.

Articolul precedentNoile scenarii după care se vor desfășura cursurile în școlile din județul Galați începând de luni